Przedsiębiorstwo Pszczelarsko-Farmaceutyczne Apipol-Farma sp. z o. o. zostało założone w 1993 roku i prowadziło samodzielną działalność gospodarczą do marca 2017 roku, kiedy to zostało przejęte przez krakowskiego producenta leków Farmina sp. z o.o.

Apipol-Farma wyspecjalizowała się w uszlachetnianiu naturalnych surowców pszczelich i przetwarzaniu ich na wysokowartościowe produkty o zastosowaniu leczniczym, profilaktycznym, kosmetycznym i spożywczym. Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność jesienią 1993 roku, przejmując doświadczenie i bogatą tradycję od Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Apipol-Kraków sp. z o.o. Zakład wytwórczy w Myślenicach, wyposażony w laboratoria fizyko-chemiczne i mikrobiologiczne opracowuje leki, suplementy diety i kosmetyki najwyższej jakości w oparciu o swoje bogate doświadczenie w stosowaniu surowców pszczelich takich jak: mleczko pszczele, propolis, pyłek kwiatowy i ziołomiody.

W marcu 2017 r. przedsiębiorstwo zostało przejęte przez krakowskiego producenta leków FARMINA sp. z o.o., która kontynuuje i rozwija produkcję pszczelich preparatów w zakładzie w Myślenicach (dawnym Apipol-Farma). Dzięki ciągłej rozbudowie, unowocześnianiu zakładu wytwórczego i poszerzaniu asortymentu produkowanych specyfików pszczelich Apipol-Farma jest czołową polską marką w swojej branży. Produkty marki Apipol-Farma są poparte ponad 30 latami badań, rozwoju i doświadczenia, od momentu pozyskania najwyższej jakości surowców, do doskonałości w procesie wytwarzania.

Nasze produkty

Skip to content